Witamy na stronie Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu

Aktualności

17 grudnia 2020 07:56 | Aktualności

infolinia i czat dla uczniów potrzebujących pomocy...

Młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując.

Z uwagi na powyższe, przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka tel. 800 12 12 12

Bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.

Jednocześnie informujemy, że potrzebę rozmowy z pedagogiem szkolnym można również zgłaszać do sekretariatu naszej szkoły. Pan Pedagog oddzwoni do każdego kto o taka rozmowę poprosi. Zarówno uczniowie jak i rodzice.

Przeczytano: 38 razy. Wydrukuj|Do góry